skolioza piersiowa, skolioza idiopatyczna, kręgosłup skolioza, skolioza operacja, ćwiczenia korekcyjne skolioza, skolioza dwułukowa, skoliozy, wady postawy, skolioze, dyskopatia, rehabilitacja skoliozy, lordoza, leczenie skoliozy, rehabilitacja kręgosłupa, terapia manualna, kręgosłup, skrzywienia kręgosłupa, bóle kręgosłupa,
Tagi

Skolioza ćwiczenia

czwartek, 11 października 2012
Witam. Mam skoliozę i nie wiem czy mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia na siłowni ? I jakie ćwiczenia wzmocnią mi plecy, ale nie będą obciążać ich? I jeszcze chciałbym zwiększyć swoją masę i co muszę robić w tym kierunku ? 

Odp.: Najlepsza byłaby konsultacja z rehabilitantem. Powinieni Ci powiedzieć jak masz ćwiczyć, czego nie możesz a co możesz. Najlepszym wyjściem byłoby wyleczenie kręgosłupa gdyż wtedy siły mogą rozprowadzać sie nierównomiernie i możesz wyglądać nieproporcionalnie . 

Odp.: Lekarz powie Ci: "Żadnej siłowni, zapomnij !" 

Odp.: Żadnych cwiczen polecanych przez innych na siłowni, czyli martwy ciąg, przysiady wiosłowanie. 

Odp.: Byłem u lekarza i powiedzial, ze nie moge robic rozpietek na lezaco i ze mam robic cwiczenia wzmacniajce plecy, ale nie obciazajce. 

Odp.: idź do takiego lekarza który zechce Ci pomóc, bo pseudo lekarz powie, nie ćwicz - czyli zignoruje Cię. W zyciu codziennym caly czas cos podnosisz z ziemi, buty, meble, zakupy. pojdziesz do pracy trzeba podnosic ciezkie przedmioty. To co powiesz, w pracy, ze masz skolioze i lekarz zabronil podnoszenie z ciemi - czyli martwy ciag? Nikt Cie nie przyjmie do pracy. A sam lekarz potwierdzi, ze jest niedouczony. 
Innymi slowy, musisz jak najszybciej wyleczyc kregoslup, by nie szkodzisz sobie, jak podnosisz ciezary z ziemi. Znajdz lekarza ktory Ci w tym pomoze, a nie zignoruje. 
W NFD takie male skoliozy olewaja, bo ponad 80% ma krzywy kregoslup- male skrzywienia olewaja, bo da sie z tym zyc. Ale jak idzesz na silownie, nie da sie z tym zyc. Wiec musisz wyleczyc to. A najlepiej przekonac lekarza, zeby Ci pomogl jesli bedzie Cie ignorowal. Chyba, ze pojdziesz do prywatnego , to zloz reklamacje, ze lekarz jest niekompetentny i nie plac. 
wtorek, 10 sierpnia 2010
 
1 , 2 , 3